Володимир Топоров сьогодні один з найвідоміших виконавців народної музики, народних та авторських пісень. Гармоніст, викладач гри на старовинних музичних інструментах, учасник козачого ансамблю "Осавул«, соліст ансамблів» Вар«,» Хміль«,»СМА-Батьківщина". У його репертуарі-пісні на вірші Сергія Єсеніна, Миколи Рубцова, Олександра Аверкіна, Віктора Бокова.
Народився Володимир в 1986 році в селянській родині в селищі Кадниковский Вожегодского району Вологодської області. Закінчив Вологодське музичне училище по відділенню народного хору і вокальний факультет Московського державного університету культури і мистецтва.
Володимир Топоров не раз представляв нашу країну у Франції, Угорщині, Греції, Литві, Македонії, Польщі, Сербії, Хорватії. Росія звучала в далекому далекому російськими народними і козачими піснями, розлив Вологодської гармонією.
Лауреат і дипломант всеросійських і міжнародних конкурсів, лауреат премії» Імперська культура " ім. Едуарда Володіна.
- Володимире Олександровичу, завдяки вам ми чуємо в столиці голос Вологодчини. Розкажіть про свою батьківщину.
- Вологда для мене-не тільки саме місто, але і вся область. Коли їду додому, завжди серце стукає радісніше, а в душі таке щастя і тепло! Земля, по якій бігав босоніж, трави, від яких паморочиться голова, казковий, красивий ліс! А найголовніше-це люди і їх слово, їх діалект, і, звичайно ж, широка душа і добре серце!
У будь-якому селі, в кожній родині завжди жила музика, Діти вбирали її з молоком матері і з пелюшок. І в моїй родині так було... я з дитинства грав на гармошці.
Зараз в селі занепад, роботи практично немає, молодим чоловікам доводиться їхати в міста на заробітки, щоб прогодуватися, а часто і зовсім залишатися там. Ліс навколо селища вирубали, нікуди стало сходити за грибами і ягодами.
Раніше, в моєму дитинстві, майже в кожній родині була корова, кози, кури, свині і своє господарство, а тепер жодної коровушки в окрузі не залишилося і сіно не косять, кругом все травою заростає.
- Ви в Москві зі студентських років. Що скажете про столичну культуру?
- У Москві я з 2005 року, багато дізнався тут і засвоїв. Якщо говорити про національну культуру, то в Москві вона є, вірніше сказати, є люди і організації, які її розвивають, передають дітям, намагаються зберегти. Але найсумніше, що держава практично не підтримує розвиток і збереження
русская музыка національної культури.
Я вважаю, що без традиційної культури – фольклору, народних звичаїв і свят здорового суспільства в Росії не буде. На жаль, на головних телеканалах ми бачимо в основному «попсу», рок-н-рол, ар-н-бі і т.д. Це нормально для молоді, зрозуміло, що світ не стоїть на місці. Але хоч якесь місце має бути приділено і російської традиції, тому що в ній – коріння державотворчого народу. Якщо їх не підживлювати, народ загине. Створіть просвітницькі телепередачі, покажіть нашу національну музичну традицію. У нас величезний пласт пісенного, танцювального фольклору, є чудові російські народні ансамблі, але по центральному телебаченню ми не бачимо їх.
Так не можна!
Я впевнений, що в недалекому майбутньому це зміниться. Люди вже зараз створюють свої ТВ канали, такі, як» Жар птиця", наприклад, і транслюють по ним російську пісню. Спасибі їм!
Але» Жар-птиця " – кабельний телеканал, не для всіх доступний. По телебаченню не показують виконання музики на російських народних інструментах, і молодь про них не знає. Зробіть передачу " Грай, гармонь!"по федеральному каналу о восьмій годині вечора, а не в суботу о п'ятій ранку. І свідомість у народу зміниться.
І потім, чому, питається, у нас є тільки " Грай, гармонь!"- єдина програма про російську традицію?.. Як потопаючий корабель.
З іншого боку, телепередача "краще за всіх" вельми спірна. Навіщо морально гублять талановитих дітей, розпалюючи в них самолюбство? Адже можна дитині сказати, що ти – краще за всіх, і, все, людина пропала.
На мій погляд, потрібно інше. Треба підтримувати рекламою фестивалі народної музики. І вони повинні бути не тільки в Сибіру і на Кубані, але і в Центральній Росії. Потрібне держзамовлення на ці заходи.
Є фольклорні школи. Покажіть їх по телевізору. Зробіть цикл телепередач про знаменитих фольклористів.
Багато для фольклорного руху в країні робить Сергій Старостін. Чудовий артист, глибока людина. Покажіть його по центральному телеканалу! Людина подивиться на нього і згадає: «а мій дід грав на гармошці! А, може, і мені спробувати? І онукам дати гармошку, нехай вони продовжать традицію".
У кожної людини є генетична пам'ять, треба її розбудити.
Давайте задумаємося: чому, коли в російській молодіжній компанії грають на балалайці, це викликає посмішки. А якщо чеченська молодь грає на своїх бубнах, навпаки, - це захоплення і захоплення?..
- Як іноземці зустрічали ваше виконання російських пісень?
- Хочу згадати один виступ у сербському місті Нові Сад, коли ми з ансамблем «Вільна Станиця» виступали ввечері на головній площі міста, виконували пісню «Тамо далеко». Всі до одного глядача встали і співали з нами разом. Не можу передати словами цю єдність слов'янського духу! Для сербів "Тамо далеко" як гімн. Також було і в Хорватії, в місті Цріквеніце, коли ми разом, однією сім'єю, співали романси на слова Сергія Єсеніна під гітару. Люди співали і плакали. Це ж про щось говорить!
Іноземцям подобаються наші пісні і романси «Очі чорні», «Коробейники», «Підмосковні вечори». У слов'янських країнах дуже люблять танці, хороводи, люблять Козачі виступи з шашками, люблять балалайки. Це ми і веземо за кордон. Добре сприймають військові пісні Другої світової війни. Люблять російські романси, Шаляпіна.
У Македонії на березі Охридського озера проходить Міжнародний фольклорний фестиваль. І коли ми, виконавці з різних країн, йдемо по місту зі своїми музичними інструментами на головну площу, це дуже красиво!
Російська музика-яскрава і колоритна. У цьому наша відмінність від усіх.svadebnet.ruknig5.ru
Жители неподконтрольной Горловки жалуются на перестрелку и разрывы
Дончанин поведал, как получить разрешение на выезд из Донецка: продумайте максимум
Горловчане рассказали о «праздничных крещенских гуляниях» на известном городском пруду
Спасение пришло: в ДНР сообщил, где будут колоть вакцину от коронавируса. Список пунктов
Между Лисичанском и Северодонецком возможно появятся троллейбусы. Гайдай рассказал о планах
Семья Горячкиных рассказала, как у них хватило смелости усыновить детей, имея четырех собственных
В Северодонецке проблема с движением
Тони Фриш доведёт до международных инстанций о случившемся взрыве на газопроводе в ЛНР